| Siscanu12 a întrebat:

Am o pereche de zebre (cinteze) australiene. Am observat ca femela mininca mult os de sepie si ambii stau mult in cuib. Cuibul e de placaj si in el masculul a aranjat de cind le-am pus cuibul, mai de mult. Oare femela va face oua? Data trecuta a facut un ou si de atunci nu mai face. Dau funda si daca se poate ceva sfaturi.

3 răspunsuri:
| fundrive78 a răspuns:

Sper sa faca, daca nu macar incearca, e sezonul happy
Bafta!

| fundrive78 a răspuns:

Sper sa faca, daca nu macar incearca, e sezonul happy
Bafta! Sfat? hmmm cat mai multa intimitate, apa proaspata si mancare din plin si nu ii stresa, nu face galagie multa nu te duce sa ii verifici din 5 in 5 minute etc

| Maryyyaa a răspuns:

Eu cresc zebre australiene de 3 ani și te pot ajuta cu niste sfaturi?
Ei când se împerechează au un ritual masculul cântă dând din cam și dansează în jurul femelei iar femela daca se lasă impresionata masculul o va curta (se va ajeza peste ea )
Citește pe net despre împerechea zebrelor australiene, sunt multe sfaturi?