| Anonimopt a întrebat:

Am o pereche de papagali Nimfa. Masculul de un an și câteva luni și femela de aproximativ 2 ani. Nu s-au împerecheat niciodată! Îmi doresc extrem de mult sa am pui. Mă puteți ajuta? Cuibul îl pot face din carton? Mulțumesc! D au fundiță!

1 răspuns:
| Vikaa a răspuns:

Masculul e prea tanar pentru ea, trebuie mascul de varsta ei, daca nu, ceva mai mare 3-4 ani.sau astepti pana face si el 2 ani, cumpara un cuib din lemn de la petshop, special de nimfe.
succes *-*