| DorinDsx a întrebat:

Hey tpu.Am si eu o pereche de perusi si au depus oua, iar de vreo 2 zile se aud puii in oua cum pirane de ce nu au iesit pana acuma?

Răspuns Câştigător
| Zanisoara a răspuns:

happyNu iti fa griji o sa iasa, au trecut debea 2 zile, au nevoie de caldura, chiar daca ii auzi mai trebuie sa steie in oua macar 2 zile ca sa aiba puterea de a sparge coaja.SA NU TE GANDESTI SA LE SPARGI TU.De obigei dupa ce omul pune mana pe puii mamei aceasta ii abandoneaza sau in cel mai rau caz ii manaca.In fine ai rabdare ca doar tu nu ai venit pe lume in 2 zile happy

1 răspuns:
| Skipper09 a răspuns:

Pai poate nu lea clocit bine mama perus. Uita-te in cuibul lor si vei vedea care e problema.Ori uitate pe internet.Succes!