| Aimee33 a întrebat:

Hey TPU!
Cum imi pot convinge parintii sa imi ia un porcusor de guineea? crying

Răspuns Câştigător
| IubescAnimalele a răspuns:

Buna! Am trecut si eu prin criza "cum ii fac pe parinti sa-mi ia un animal?" laughing.Pai poti sa faci o lista cu reguli, cum ar fi:
-tu ii faci curat
-iti iese media generala 9 sau 10
-il duci la veterinar
-iti faci curat in camera
-citesti mai mult
etc. Daca nici asa nu vor, poti apela la metoda plansului... laughing Dupa 2-3 astfel de reprize, ii vei "innebuni" de tot si iti vor lua unul. FUNDA? happy

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sa ii asiguri ca v ei fi responsabila/ca nu iti abandonezi temele scolare/ si ca vei acorda atentia cuvenita tuturor obligatiilor
O zi frumoasa si mult succeshappy

| kar1GaNNN a răspuns:

Le spui ca iti place foarte mult si itit trebuie si tie unul.

| digital7shady a răspuns:

Omoara cainele/pisica/sora. A mers pentru mine... happy

| digital7shady a răspuns:

Glumesc, trebuie sa tintesti sus. Spune-le ca vrei un caine, sau ceva mare, apoi spune-le sa iti ia macar un porcusor de guineea. "Nu face galagie, e mic, bla, bla, bla".

| SpookyKid a răspuns:

Uite cum a procedat un prieten ca sa isi puna pierce in limba desi mama lui le uraste, doar ca trebuie sa joci mult teatru...
pentru inceput ii spui si o rogi frumos de multe ori sa iti cumere porcusorul, apoi cand ei te vor refuza nu inepi sa te certi sau ceva de genul si te duci la tine in camera suparata.Nu vorbi cu parintii numai cand intreaba ceva si atunci sa raspunzi sec, sa te porti ca si cand ai fi extrem de suparata pe ei si daca te ntreaba ce a patit le spui de hamster iar...sar putea sa iti fie greu da nu cred ca asta poate da res vreodata, prietenul ala al meu a facut asta timp de o saptamana deci trebuie sa stii sa te prefaci bine de tot! mult noroc!

| Happinessssss a răspuns:

Buna
Pai... Iei note bune (10) big grin; faci curat; iti ajuti parintii la treaba; le arati ca esti responsabila! love struck

Răspuns utilizator avertizat
| BarnaCamelia2001 a răspuns:

Daca asi fi in locul tau, le-as spune :
- promit sa ii fac curatenie
- o sa il hranesc zilnic
- nu o sa faca galagie
-imi doresc foarte mult...

| bughy200x a răspuns:

Ameninta cu sinucidere...straight face

| Alex_Frunzeanu_1996 a răspuns:

Ia note bune la toate materiile si poate o sa-ti ia porcusor de guineea sau le promiti ca faci curat poate asa o sa-ti ia.