| Samy48 a întrebat:

Hi! spuneti-mi si mie un cabinet veterinar din Bucuresti cu preturi bune, pentru ca trebuie sa ii fac vaccinurile pisoiului meu si sa-o deparazitez! ( daca puteti sa imi spuneti si pe unde e :d) FUNDAwinking

6 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Eu stiu unul excelent. Este intre metrou Brancoveanu si piata Progresul pe niste strazi. Daca te hotarasti iti spun exact.
Eu acolo imi duc catelul si se poarta exceptional, au rabdare, raspund la toate intrebarile, etc. Si preturile sunt f bune. O consultatie e 10 ron. Vaccinurile pentru pisici nu stiu cat costa, dar daca vrei pot sa ma interesez.
Deparazitarile poti sa i le faci tu acasa. Oricum, e bine ca atunci cand mergi cu pisoiul la vaccin sa fie deparazitat intern, pentru ca daca il vaccineaza cu paraziti exista riscul sa faca un soc cand se intalneste vaccinul cu parazitii si sa-ti moara.
Mai bine ia-i tu o tableta de Cestal Cat (e vreo 5 ron) si da-i tu. Intai cantareste-l si daca are 2 kg da-i 1/2 din pastila. Oricum, ideea e ca o pastila e pentru 4 kg si trebuie sa-i dai proportional cu greutatea lui. Dupa o saptamana de la deparazitare, mai dai o data pastila (cat i-ai dat si data trecuta) ca sa omoare si ouale parazitilor si abia la 4-5 zile dupa a doua deparazitare, du-l la vaccin.
Deparazitarea externa se face cu pipeta (advantix, fiprex, frontline, etc) si se pune intre omoplati. In niciun caz sa nu-i iei Stronghold. Am incercat eu si la 3 zile dansau puricii pe bietul catel.

| andreeaw a răspuns:

Depinde in ce zona locuiesti; de exemplu, in zona baba novac este un cabinet ff bun pe strada baba novac, nu stiu sa-ti spun numarul, iti spun ca de la intersectia mare baba novac cu dristor, mergi catre parc IOR si pe stanga la parterul unui bloc cu 4 etaje gasesti acest cabinet, are si petshop alaturi. in zona oltenitei, intersectia cu bd. brancoveanu, pe strada alunisului exista tot la parterul unui bloc, dar cu vreo 10 etaje, un petshop si din petshop intri in cabinetul veterinar. era un doctor bulgar ff bun. am inteles ca bulgarul a plecat, desi avea familie in romania, dar fetele care au ramas sunt ff bune. pe mine operatia de castrare cu tot cu medicamentele si injectiile de dupa m-a costat vreo 80-90 lei. doar vaccinurile nu-mi aduc aminte cat m-au costat data trecuta.

| Samy48 explică:

Andreeaw se chema cumva Crivet? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu merg de obicei la Pro Medica Vet, este undeva in zona Tineretului - Timpuri Noi, sunt foarte multumit.
ii poti gasi la tel : 0745. 766. 695 sau www.promedica-vet.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Feriti-va de Promedica Vet dr Bogdan Mihalcea!
Se poarta brutal cu animalutele, le chinuie.
Am fost la el cu o pisica persana si i-a sters ochisorii punandu-i vata cu solutie direct pe pupila! acum i-au ramas fire in ochi, si nici dupa 3 zile nu tine ochii deschisi bine.
I-a infipt pensa cu vata ca sa o curete in ureche, in loc sa o curete cu grija la suprafata.
Nu a spus de la inceput costul tratamentului, ci doar la final, fara a cere si acordul stapanului.

Răspuns utilizator avertizat