| florynnaa a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=aaJpAJuHUBs

cum vi se pare? uitati-va pana la sfarsit.va rog...eu plang de 3 zile incontinuu. daca cumva nu merge site-ul cautati voi.multumesc.:( app spuneti-mi cine iubeste animalele ca sa vedem cati haini sunt pe lumea asta:((:(

Răspuns Câştigător
| miruna013 a răspuns:

Flori nu numai cainii o duc asasadgandeste-te si la copiii care sunt batuti zi de zi tinuti flamanzi in friguri pe strazi. fara parinti.asta ii un lucru si mai rau decat sa fi caine vagabond.defapt ambele sunt foarte grave, dar din pacate tot timpul vor exista oameni care sufera si oameni carora le merge bine, asa e si la caini:sunt caini care au stapan care ii iubeste, au ce manca, au caldura, dar sunt si caini flamnazi, batuti, schingiuti... din nefericiresaddaca doresti sa ii ajuti(eu incerc cum pot)ai putea sa:daca vezi pe strada pui de maidanezi fa-le poze si pune-i pe situri ca sa fie adoptati(adoptiicaini.ro) sau poti sa ii ti cateva zile(daca te lasa parintii binenteles)pana ce le gasesti o familie.chiar daca tu in sufletul tau chiar vrei sa ii ajuti niciodata nu o sa ii poti ajuta pe toti si numai te intristezi daca te uiti la video-uri din astea. iar cand vezi ca puiul sau chiar adultul de care ai avut grija un timp ca este adoptat ti se umple sufletul de bucurie, si ai sa fi fericita ca i-ai putut gasi respectivului caine un camin unde sa primeasca iubire, decat sa ramana pe strazisadsper ca te-am ajutat putin sufletestebig grin

7 răspunsuri:
| miruna013 a răspuns:

Pentru crinu. da dasigur un caine fara stapan care sa ii ofere afectiune si pe de alta parte un caine tinut in apartament nu inseamna ca ii inchis.depinde de stapan lol.ca daca ai mosie unde sa il lasi liber si prin parc si prin paduri etc. un caine ii de 200 de ori mai fericit decat un caine de care zici u ca e "liber"

| Adella05 a răspuns:

De ce m`am uitat?! acum plang si eu crying.

| Barbie331 a răspuns:

Este chiar trist. In acest videoclip se compara viata cateilor maidanazi cu celora de rasa printr-o poezie lunga.
Te rog sa imi dai si mie fundita.

| Iasmi99 a răspuns:

Cine m-a pus sa ma uit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Umpic trist...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de ce plangi ma rog? cainele trebuie sa fie liber si fericit.nu prizonier in casa sa faca doar ce vrei tu.si cand vrei tu.sant multe animale afara si in natura care nu tanjesc dupa un apartament si granule, sintetice.trebuie doar sa le iubim, sa le hranim, si sa le tinem inmultirea sub control. dar si distrugerea rasei.atata tot.eu cred ca un caine liber e mai fericit decat unul inchis in casa.

| crinutza_1923 a răspuns:

Si unde sa caut, draga daca mie niici nu mi se deschide? de unde sa stiu eu despre ce e vb?rolling on the floorL. O. Lrolling on the floorproasta mai estilaughing