| DrugFree a întrebat:

Imi dati informatii despre iepuri? Despre crestera lor, hranirea etc. Dar si despre rozatoare. Funda mare la cine da si despre iepuri, si despre rozatoare + 2 voturi!

12 răspunsuri:
| DrugFree explică:

Te cred alexa si eu am 70 si mai am 6 pui in pantec la o iepuroiaca

| Vet a răspuns:

@Sergiu95

Adevarul este ca atunci cand corpul mamiferelor este alcatuit din 70 % apa, sigur nu trebuie sa le dai asa ceva. Tu ai creier sa gandesti pentru tine si sa nu iei de pe google? Depinde de temperatura mediului in care traieste si de ce furaje consuma. Daca ii dai foarte putina apa si el traieste intr-un mediu destul de cald sau chiar foarte cald s-ar putea sa te trezesti cu el deshidratat.

| Malvina24 a răspuns:

Ai tot ce doresti aici:

http://www.iepuri.info/index.php?pagina=iepurele-de-camp

Eu am si eu 2 purcelusi de guineea:Rufusica si Fion.

http://www.animale.ro/forum/showthread.php?t=34244

| maryusGosSu a răspuns:

Intra pe id-ul maryusyk_1705 si iti zic ce doresti tu, absolut ce doresti...am de 6 ani iepuri laughing

| maryusGosSu a răspuns:

Pai mananca cereale... morcovi lucerna, trifoi, varza dar nu la discretie, la fel si morcovii, mere, paine uscata
ating maturitatea sexuala intre 5-8 luni depinde de rasa...
caldurile incep de la varsta de 4-5 luni aproape la toate rasele de iepuri...
nu trebuiesc tinuti in curent...
au 2 mari si principale boli. mixomatoza. iepurele este infectat cu virusul mixoma.transmis de tantar,,, si boala hemoragica dupa varsta de 4 luni le curge sange pe nas pentru bolile acestea exista vaccin si anume mixohemovirovac...
pentru mai multe detalii addhappy

| maryusGosSu a răspuns:

Site-urile sunt niste porcarii,, luati-va dupa ele si o sa vedeti ce iepuri o sa aveti rolling on the floor)daca mai aveti rolling on the floor)

| Sergiu95 a răspuns:

Pai am auzit ca la iepure in fiecare zi trebuie sa-i dai doar un pic de apa. Apa nu le face bine si s-ar putea sa si moara.Si asa le poti da morcovi daca ai.Cate un cocian de varza sau foi de varza.Si le mai poti da tot felul cei de roslaughing big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubeste-i cu drag

| ALEXA_4007 a răspuns:

Pai iti pot zce ca eu am ajuns sa am 72 de iepuri daca vrei ma crezi, E ADEVARAT! se inmultescextrem de repede pe zi cu cate doi in plus laughing mananca varza iarba morecovi da putini
in general salate crude! DESPRE ROZATOARE:
daca vrei sa ai un. Hamster sa nu`i dai apa ca moar in rest mancare se gaseste la magazin dcaa.` vrei sa iti iei un soarece sau sopbolan. YACCCC nu iti pot zice nimic ca ii urasc, dezgust, IMI E FRICA D EIlaughing

| Akasha_2806 a răspuns:

Buna.Si eu m-am interesat acum ceva timp despre acest subiect.Si am gasit pe acest site cam tot ce mi-a trebuit. Sper sa te ajute si pe tine.
http://www.iepuri.info/index.php?pagina=index
Spor la treaba!:)