| medelin29cali a întrebat:

Imi puteti spune cati ani traieste un caine Cocker spaniel? Am unul, de curand l-am primit cadou si as vrea sa stiu mai multe despre el.

Răspuns Câştigător
| MariaMariuk a răspuns:

Cainele Cocker Spaniel Englez poate trai 12-13 ani.
Sper ca te-am ajutat! :*

3 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Un cocker poate ajunge cu usurinta la varsta de 15 ani, daca este ingrijit corespunzator.

| cateluuus a răspuns:

Cocker de vanzare. Caini de companie extrem de cunoscuti in tara noastra, fiind prezenti inca inainte de anul 1989.Rasa a ramas extrem de apreciata in primul rand pentru aspectul elegant pe care il are.
Grupa: Caini sport/companie, de vanatoare;
Aşteptarea de viaţă: 12-15 ani;
Înălţime: 38-43cm la masculi, 36-41 cm la femele;
Greutatea: 13-16kg la masculi, 12-15kg la masculi;
Blana: medie;
Năpârlire: medie;
Culoare: negru, tonuri de maroniu sau roşiatic; cafeniu, ciocolatiu, crem;
Condiţii de trai: Cainii din rasa Cocker se vor descurca foarte bine într-un apartament dacă au parte de suficient exerciţiu. Cel mai indicat spaţiu de trai este o curte de dimensiuni medii
Cockerul este un caine elegant, vesel si afectuos. Auriu, roscat, negru, bicolor cockerul are aceeasi inima mare.
Dresajul cockerului este posibil si spun asta deoarece este cunoscut ca fiind putin incapatanat, dar daca e dresat de mic va fi un companion minunat.
Istoricul acestei rase e foarte interesant. Merita citit.
Perierea trebuie sa fie regulata doarece cockerul are destul de mult par.
In orice caz este o rasa minunata si sper ca te-am ajutat.winking

| isapower a răspuns:

Mi se pare că vreo 8-9 ani nu stiu exact cauta si tu pe net