| manuelaaa a întrebat:

Imi puteti spune cele mai frumoase nume de catele? Prietena mea tocmai si-a luat una si nu stie cum sa o boteze.

Răspuns Câştigător
| LaLaLakin a răspuns:

Alyshahappy
eu ador numele asta. spune. i prietenei tale sa ii puna un nume care inseamna mult pentru eawinking sau sa schimbe cumva literelehappy

important e sa fie monosilabic, bisilabic sau format din 3 silabe maximhappy

51 răspunsuri:
| Craiovamax a răspuns:

Hmm, nu stiu cat de interesant/frumos e numele, dar eu i-am dat numele Arabellabig grin

| AndyLiCious a răspuns:

Sau 'Alma' e un nume frumosbig grin

| baru a răspuns:

Salut. Hera, Speranta, Pa

| dulcikaa a răspuns:

Suzi
betty
kimi
mimi
simi
sisi
iky
mini
seli
meli
uendy
nuzi
wizi
mizi
misi
miki
pica
am funda>?

| Nicolelenaa a răspuns:

Lista nume de caini:
A

Aaron, Abaster, Abba, Abbey, Abbot, Abby, Abel, Abelard, Abercrombie, Aberdeen, Abigail, Abiner, Abra, Abraham, Absolut, Acapulco, Accord, Ace, Achilles, Ackerly, Action, Ada, Adalia, Adam, Adamson, Addison, Adele, Adelhard, Adina, Admiral, Admiral, Adolph, Adora, Adrielle, Aesop, Agatha, Ailina, Ajay, Aki, Akuna, Akuti, Aladdin, Alaric, Alba, Albert, Alberto, Aldwin, Alena, Allegra, Alesia, Alethea, Alexander, Alexis, Alfonso, Alfred, Alida, Alonso, Alpha, Alpin, Alvin, Ambassador, Alroy, Amanda, Amelia, Amie, Amigo, Amos, Andre, Andrew, Andy, Annie, Anwell, Anchovy, Amistad, Anastasia, Angelica, Anthony, Anton, Apollo, Aramis, Archer, Archibald, Ares, Aristocrat, Ariston, Aristotle, Arlington, Armand, Armina, Armstrong, Arnold, Arthur, Aslan, Athos, Atlantis, Atlas, Attila, Augustus, Austin, Azor

B

Babushka, Bacchus, Bacon, Bailey, Baki, Baloo, Baly, Bandit, Bang, Banner, Barak, Barb, Barby, Barker, Barney, Baron, Barry, Bart, Bartholomew, Barton, Bashful, Basil, Baxter, Bazoo, Bea, Beachboy, Beacons, Beamer, Beano, Bear, Beast, Beatrice, Beauregard, Becker, Beengy, Beeper, Beethoven, Beetle, Beggar, Beige, Bellboy, Ben, Bengal, Benjamin, Benji, Bennet, Bennington, Benny, Benson, Bentley, Berkeley, Bert, Bertie, Bicko, Bigfoot, Bijou, Bilbo, Bill, Billy, Bing, Bingo, Bishop, Blackie, Blackjack, Blackle, Blair, Blake, Blaze, Blitz, Blue, Bo, Bob, Bobby, Bobi, Bobik, Bobita, Bobo, Bobtails, Bogart, Bogie, Bojan, Bojangles, Bolid, Bolide, Bond, Bondy, Bopp, Bouchon, Boumbo, Bounty, Bourbon, Boxie, Breezie, Brioche, Brita, Britt, Bruni, Bruno, Brutus, Bruxa, Bubbles, Bubico, Buck, Buddy, Bungee, Bunny, Buster

C

Cairo, Calloway, Calvin, Capone, Capricorn, Carlisle, Carlos, Carlton, Carmichael, Carnegie, Carter, Cartwright, Casanova, Casey, Cash, Casper, Caspian, Cassidy, Cecil, Cedar, Chakira, Champ, Chandler, Chaos, Chaplin, Charles, Charlie, Chef, Chelsea, Chester, Chestnut, Chewbacca, Chief, Chip, Christian, Christoff, Christopher, Chunk, Churchill, Cicerone, Clapton, Clarence, Claude, Clinton, Clive, Clyde, Coal, Coco, Cody, Cole, Colin, Collins, Colonel, Colt, Columbo, Columbus, Comet, Conan, Connor, Conrad, Constable, Cris

D

Daisy, Dakota, Dale, Dali, Dana, Dander, Dandy, Daniel, Danny, Danny Boy, Dante, Dave, Davinci, Dean, Deano, Deavey, Denis, Deputy, Derby, Derek, Deuce, Devil, Dexter, Diablo, Dicken, Dickens, Dickie, Digger, Dingo, Dino, Doc, Dodger, Doly, Domino, Don, Donald, Donalson, Donny, Doogie, Doolittle, Dora, Dory, Doyle, Dozer, Draco, Dragon, Droopy, Dude, Duke

E

Eady, Eagle, Easyrider, Eaton, Ebony, Echo, Edgar, Edge, Edmund, Edward, Efendi, Effie, Ego, Einstein, Elf, Eli, Elias, Eliot, Elliot, Ello, Elmer, Elmo, Elroy, Elvis, Emerson, Emin, Emperor, Enki, Enya, Enzo, Enzo, Ernie, Eros, Ery, Eskimo, Esmeralda, Espion, Essie, Ethel, Eva, Everett

F

Falcon, Fane, Fangy, Fatso, Fatty, Felix, Ferdinand, Fido, Figaro, Fiona, Flyn, Fonz, Fonzie, Ford, Fordy, Forest, Franco, Frank, Franklin, Franky, Frazier, Fred, Freud, Friday, Fritz, Frog, Froggy

G

Gaffer, Galileo, Gambler, Garfield, Garfunkel, Garp, Gaspar, Gator, Gatsby, Gavin, Gaylord, Gecko, General, Gennie, George, Geronimo, Ghost, Gianny, Gideon, Gillian, Gin, Ginger, Gitte, Gizmo, Gobble, Goblin, Gogu, Goliath, Golum, Gomer, Goober, Gooch, Goofy, Google, Gopher, Gordo, Gordo, Gordon, Gorilla, Gorky, Governor, Grace, Greystoke, Grits, Grivei, Grizzle, Grizzly, Groom, Groover, Grouncho, Grumpy, Guido, Gulliver, Gun, Guppy, Guru, Gussie, Gusy, Gyddy

H

Handsome, Hanno, Hansel, Happy, Hardy, Harley, Harold, Harpo, Harrison, Harry, Harvey, Hasser, Hawk, Hawkeye, Heathcliff, Hedgehog, Hercules, Herman, Hermes, Hermit, Hero, Hershey, Hickory, Hindu, Hippo, Hoagie, Hobbit, Hobo, Hommer, Honky-tonk, Hooch, Hoodlum, Hook, Hooligan, Hoover, Horace, Horatio, HotDog, Houdini, Howard, Howie, Howler, Huck, Hudson, Hugo, Hulk, Humphrey, Hunky, Hunter, Hurricane

I

Iago, Ian, Iarbas, Ibis, Iceberg, Icelus, Icky, Icon, Ida, Idabel, Idea, Idola, Idris, Ignatius, Ike, Ilene, Ilia, Illiad, Illusion, Illy, Ilona, Ilse, Immanuel, Immy, Implorer, Ina, Indi, Indiana, Indie, Ines, Inferno, Ingrid, Inspector, Ira, Irene, Iron, Isaac, Isabel, Isadora, Ishmael, Ishtar, Isley, Ivan, Ivana, Ives, Izard

J

Jack, Jackpot, Jackson, Jade, Jagger, Jaguar, Jake, James, Jamie, Jamieson, Jasper, Jean, Jed, Jedi, Jeeves, Jekyll, Jelly, Jerky, Jerry, Jersey, Jesse, Jet, Jethro, Jim, Jimbo, Joe, John, John Boy, Joker, Jonathan, Jons, Josh, Joshua, Joy, Judd, Jude, Judge, Jughead, Julian, Jumbo, Junior, Jupiter, Jupiter, Justin

K

Kabora, Kaboum, Kabrio, Kadabra, Kadi, Kadja, Kaessi, Kaf, Kafra, Kahan, Kahlua, Kai, Kaijak, Kaïna, Kaisa, Kala, Kanta, Kara, Kate, Keanu, Kelly, Kennedy, Keno, Kentucky, Kenya, Kermit, Kevin, Kid, Kiki, Kilo, King, Kipling, Kit, Kliff, Kliffkool, Klyde, Koda, Konto, Koty, Kudo, Kuky

L

Lady, Laker, Lancelot, Larry, Lastun, Lawrence, Leo, Levi, Lewi, Lexis, Lilac, Limma, Lincoln, Linda, Lion, Lionheart, Lisa, Livingstone, Lord, Lottus, Louis, Lover, Lucy, Ludwig, Luky

M

Macho, Mack, Mackenzie, Macmillan, Maduro, Maestro, Maggie, Majestic, Major, Malcolm, Malt, Mambo, Mambo, Mammot, Marley, Marlin, Marmaduke, Marmalade, Mars, Maverick, Max, Maxi, Maximillian, Maxwell, Mayo, Melvin, Mercury, Mervin, Michael, Mick, Mickey, Midas, Midge, Miles, Milo, Miner, Missy, Mole, Molly, Monarch, Mongoose, Monk, Monkey, Monster, Montgomery, Monty, Moritz, Mork, Morris, Mortimer, Mouser, Mozart, Muddles, Murphy

N

Nabor, Nacho, Nack, Naïade, Naica, Naila, Naim, Naima, Nais, Naïtica, Nakao, Nakieta, Nala, Nalok, Nalva, Nana, Nandel, Nandila, Nane, Nanto, Napoleon, Nappy, Neige, Neil, Nelson, Nemo, Neptune, Nero, Neville, Nicholas, Nick, Nifty, Niger, Niko, Nippon, Noah, Noel, Novella, Nugget, Nunu, Nymphe

O

Occia, Ocki, Odana, Odas, Odeo, Odie, Odillo, Odina, Ogie, Ohry, Oka, Okay, Okki, Olena, Olinde, Olivia, Olivier, Olla, Olly, Omer, Onex, Onka, Onny, Orex, Oria, Orion, Ork, Orpheus, Ortega, Orzon, Oscar, Osiris, Osko, Osrina, Ossy, Otell, Otello, Otto, Ouragan, Ox, Oxie, Oxy, Oz, Ozzie

P

Pabsi, Pacha, Paco, Paddie, Padjo, Pado, Padou, Pako, Paloma, Paly, Pan, Pandor, Papik, Paradise, Paters, Patrick, Patton, Paul, Paulie, Peaboy, Peanuts, Pearl, Peddler, Peewee, Penguin, Penn, Permond, Perseus, Peter, Petra, Phantom, Pharoah, Phoenix, Picasso, Piedmont, Pier, Pierre, Pif, Pillot, Pinto, Pip, Piper, Pistol, Pitty, Plato, Plecki, Ploum, Pluto, Poet, Pogo, Poindexter, Poker, Pongo, Pooh, Popeye, Porkchop, Porter, Potter, Pretty, Primo, Princess, Puffy, Puggy, Pukka, Pumba, Pumpkin, Pyn

Q

Qalos, Qanda, Qenni, Qondor, Qora, Quack, Quad, Quadro, Quaff, Quanter, Quark, Quarlos, Quax, Quayle, Queasy, Queen, Queeny, Quella, Quennel, Queno, Quentin, Querida, Quest, Quibble, Quick, Quickie, Quico, Quid, Quidam, Quiet, Quilt, Quintessa, Quiqui, Quirina, Quirk, Quizzie, Quota, Quoth

R

Rada, Radi, Raf, Rafale, Rafka, Rags, Raiza, Rajah, Rambo, Randy, Ranger, Ranger, Rangoon, Rank, Raskan, Rasputin, Rawette, Rayn, Reeves, Reggy, Reia, Reima, Reinbert, Relly, Remington, Renee, Renegade, Renzo, Repo, Reuben, Reve, Rex, Rexy, Rezia, Rhett, Rhino, Ricky, Riff, Rifle, Rigby, Rika, Riley, Rilka, Ringo, Ripley, Rips, Risa, Rissy, Rita, Riva, Rob, Robby, Robert, Robinson, Rocco, Rocket, Rocky, Rodney, Rogue, Rojo, Roman, Romulus, Ron, Ronco, Ronna, Rookie, Rooster, Roscoe, Rothschild, Rover, Roxina, Roxy, Roy, Rudolph, Ruffian, Rufus, Rugby, Rumble, Runner, Russ, Rustine, Rusty, Rux, Ruxi, Ryane, Ryno

S

Sadie, Sam, Sammy, Sandy, Sasha, Scooby, Scooter, Scorpio, Scot, Scotch, Scotty, Scoundrel, Scrooge, Senior, Sergeant, Seth, Shah, Shalimar, Shane, Sharp, Shasta, Sheik, Shelby, Shelly, Shep, Sheriff, Sherlock, Shoeless, Shogun, Shooter, Shorty, Sidney, Siegfried, Sigmund, Simba, Simon, Simpson, Sinatra, Sinbad, Sinclair, Singer, Slugger, Smoke, Smokie, Sneezy, Snooker, Snoopy, Socrates, Soldier, Sophie, Sorcerer, Sparky, Speed, Spence, Spider, Spike, Spock, Spook, Sport, Sprite, Squirt, Starsky, Steed, Stephen, Sterling, Steven, Sting, Stinker

T

Taffy, Tag, Tasha, Ted, Teddy, Tennyson, Terror, Terry, Thalia, Thatcher, Theo, Theodore, Theosy, Thinng, Thomas, Thumpers, Thunder, Tigger, Titan, Titus, Toad, Toby, Tom, Tomahawk, Tommy, Topper, Tornado, Trailblazer, Tramp, Trhief, Tricky, Tristan, Trojan, Troll, Trouble, Trout, Truman, Trump, Tsar

U

Uba, Ubizza, Ufa, Ukita, Ulkus, Ullie, Ulmo, Ulysses, Umax, Umelli, Ummi, Unaghi, Unde, Undini, Ungana, Unix, Unna, Unny, Upsa, Ural, Urane, Urbano, Urbi, Uriell, Urmi, Urmuz, Ursa, Usara, Uscha, Uschie, Usia, Uska, Utaka, Utch, Utte, Utti, Utzi, Uxie, Uza, Uzou, Uzzi

V

Vail, Valdemar, Valdez, Valentina, Valentine, Valentino, Valerie, Valli, Vallorie, Vamp, Vance, Vanda, Vanessa, Vanilla, Vega, Vegas, Veggie, Venetta, Venice, Venus, Verdi, Verdon, Vernice, Veron, Verona, Veronica, Vertigo, Vesta, Veteran, Vex, Vica, Vicky, Vico, Victor, Victoria, Victory, Vidal, Vidor, Violet, Vogue, Volare, Volta, Vonce, Vonnegut

W

Wacco, Wacky, Wags, Waika, Waker, Waldo, Wali, Wallace, Wallet, Wallflower, Wallima, Wallys, Walter, Wandor, Wanika, Wanja, Warrior, Watery, Weasel, Weaver, Weenie, Wella, Wellington, Wesley, Whiskey, Wickie, Widget, Wilbur, Wilfred, William, Willie, Willow, Willy, Wilson, Wimpy, Winner, Winston, Winthrop, Wizard, Wolf, Wolfgang, Woodstock, Woody, Woofer, Wooster, Wordsworth, Wowzer, Wrangler, Wrigley

X

Xafie, Xanadu, Xandel, Xanter, Xanthie, Xavier, Xeda, Xelima, Xelli, Xena, Xendi, Xene, Xenia, Xeniana, Xenon, Xenzi, Xeo, Xera, Xeres, Xero, Xetty, Xia, Xida, Xiena, Xilke, Ximena, Ximo, Xin, Xista, Xit, Xiva, Xo, Xoltan, Xome, Xorry, Xoto, Xybitzy, Xyper, Xyro, Xytta

Y

Yaakov, Yacker, Yackomo, Yadde, Yago, Yambo, Yana, Yannek, Yaphe, Yarnie, Yaro, Yaz, Yda, Yelena, Yeller, Yen, Yen, Yena, Yepa, Yesterday, Yeta, Yichi, Ynka, Yo, Yogi, Yoke, Yoko, Yolana, Yolande, Yona, Yonder, Yoola, Yorga, York, York, Yosemite, Yourie, Yrian, Ysanne, Yssel, Ytor, Yuki, Yunior, Yuppie, Yuppie, Yuri, Yvette, Yvonne

Z

Zabrina, Zacary, Zacharias, Zacherl, Zack, Zada, Zadie, Zaida, Zaki, Zaky, Zalla, Zama, Zantis, Zapette, Zara, Zarra, Zarro, Zazie, Zazu, Zebo, Zeck, Zed, Zeder, Zeff, Zeitz, Zella, Zenab, Zene, Zenith, Zentu, Zeppo, Zesta, Zeus, Zia, Ziggy, Zoe, Zola, Zoltan, Zonk, Zori, Zorn, Zoukie, Zowie, Zoya, Zucker, Zuper, Zurich, Zylon.

dai prietenei tale lista asta
mie una imi place cel mai mult alpha

fundita? plz

| Aniela2777 a răspuns:

Suzzy, linda, lady, joli,

| Adelinesmile a răspuns:

Casey, Lexis, Akita, Special [eng.], Pitty, Daisy, Akira, Molly, Poppy, Ruby, Diva; x,

sper sa te ajute happy

| Ðida a răspuns:

Da click pe http://animale.acasa.ro/caini/cum-sa-alegi-un-nume-pentru-catel-8381.html iti spune cum sa alegi un nume si mai jos iti da exemple de nume!

| IronHere a răspuns:

Pufy
Flufy
Pifi
Arabela
Bibica

| Gentiana a răspuns:

1. Maggie
2. Molly
3. Lady
4. Sadie
5. Lucy
6. Daisy
7. Ginger
8. Abby
9. Sasha
10. Sandy
11. Dakota
12. Kate
13. Annie
14. Chelsea
15. Princess
16. Missy
17. Sophie
18. Bo

19. Coco
20. Tasha...cam astea stiu

| FeTTiza a răspuns:

Tina, Lusa, Linda, Lola, Bonita, Pety, Azura, Cichita, Mona, Roxi, Candy

| Unique a răspuns:

Blacky
Nero Fetita
Buddy Lady
Spyke Sadie
Terry Lucy
Rex Daisy
Buster Ginger
Titi Lessie
Cody Sasha
Duke Sandy
Charlie Kinta
Jack Katie
Harley Annie
Rusty Chelsea
Toby Princess
Murphy Missy
Shelby Sophie
Sparky Bo
Barney Coco
Oscar Tasha
Kya, Ria, Sony, Akira, Safira, Mafy, Zora, Kikki iar pentru baieti : Atis, Zacky, Rokky, Athos, Rio, Lord, Stoney, Tom, Bleck, Bling, Ray, Riju,

| lory_7016 a răspuns:

Așa, Doly, Ina, Ada, Nely, daca este neagra Bleky,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cateaua mea i-am pus numele FOXY=in engleza e "vulpe", in spaniola e "ZORRA"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Linda, Inda, Raisa, Noni, Nora, Aria, Anita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aida Aisha Armel Lordina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca cel mai potrivit este Puffy sau Flaffy; x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zuzy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daly

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pufy mie imi place mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puffy mie imi place mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Candy, Deisy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai frumos nume, este Elisa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cutulaughing, ade ma al meu e unu:Sisi sau Sisilia - Bursuc sau Ursulethappy. Preferatele mele.happyDydy, mally, Javrohappye de divalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi pare ca acesta este frumos Amber

| marian98 a răspuns:

Eu cred ca cel mai frumos nume de catele este Tara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lessy, nume pentru catea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lessy, nume de catea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Byty, mitzy, lissa, lessy, lola