| anonim_4396 a întrebat:

In primavara aceasta o sa ne mutam la casa, as vrea sa-mi iau un caine, dar sa nu fie de talie mica, gen yorkie sau chihuahua, nu-l iau pentru paza, il iau pentru ai tine companie poodle meu si pentru a avea un nou companion, sunt foarte pasionata de animale si mai ales de caini, nu stiu la ce rasa sa aleg, toate sunt foarte speciale in felul lor, eu ma gandeam la un bulldog dar nu prea ma incanta asa tare ideea, ma puteti ajuta cu niste propuneri? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| symy_1713 a răspuns:

Buna Ioana! Eu te sfatuiesc sa-ti iei cooker, beagle sau golden retriever / labrador. Parerea mea este ca bulldogul se inclina mai mult catre paza. Cateii pe care i-am spus cred eu ca se vor intelege cu canicheul tau ( sa-ti traiasca ). Acum totul tine si de gusturile tale. Rasa mea preferata ar fi cavallier king charles dar este micut si nu se incadreaza in preferintele tale.
Succes orice ai alege, sper ca te-am ajutat love struck!

P.S. Mihaidavidoglu1954, ce i-ai scris tu lu ' "ala" este o mare prostie pe care o repeti tuturor mereu : " sunt catei rari in Romania " daca sunt totusi atat de rari de ce atata lume are?

3 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Vezi ce i-am scris lui ăsta!
http://www.tpu.ro/......-sfat-var/

| BruneTTe a răspuns:

Ai zis tu ca nu vrei catei de talie mica dar buldog? Nu stiu ce sa zic. Nu e cel mai potrivit. Daca ar fi dupa mine eu as lua un bichon [ maltez sau havanez ]

| Alex_8485 a răspuns:

Buldog?:)) Daca iti iei buldog, atunci trebuie sa il iei de mic, sa se invete cu tine, sa il dresezi, si in opinia mea, buldog nu prea e un caine de fete!
Eu zic sa iti iei un husky, dar n-ar fi rau sa arunci si o privire pe aici:
http://www.caini-de-vanzare.ro/paza.html