| MCPEButterflyRO a întrebat:

La cati ani naste un bichon maltez?

Fiica unor prieteni de familie isi ia un pui bishon maltez, acesta avand cateva saptamani. Aceasta este o catelusa. S-a vorbit ca atunci cand va avea puisori ne vor da 1 sau 2 bishoni depinzand. La cati ani si cat de repede creste un bichon maltez? Cam cat vom avea de asteptat pana atunci?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Aproximativ, dupa ce va avea 2 ani si jumatate, o catea poate avea deja pui sanatosi.
Evident, pentru a avea puii valorosi (cu pedigree, adica rasa pura), cateaua cu pedigree trebuie imperecheat tot cu acelasi rasa, cu pedigree.

1 răspuns:
| Vikaa a răspuns:

La 2 ani ambii sunt apti de monta, daca-s frati nu e ok sa fie imperecheati ca ies cu handicap.ia-i ambii masculi.