| anonim_4396 a întrebat:

La ce riscuri imi supun pisica daca o castrez?

6 răspunsuri:
| hashe86 a răspuns:

Niciun risc ba chiar vei evita tumorile mamare sau ale ovarelor. si intr-adevar va trebui sa ai grija sa nu devina obeza.
@leonardk: sa nu devenim crestini extremisti. mi se pare ca exagerezi.

leonardk
| leonardk a răspuns:

La riscul de a trai ca o leguma toata viata ei. Daca Creatorul ar fi vrut-o castrata o facea fara sex - nu? Pe noi de ce nu ne castreaza nimeni?

lolita
| lolita a răspuns:

Nu va putea avea urmasi nicioata laughing eu am castrat motanul si unicul risc este acela de a se ingrasa, pentru a preveni asta trebuie sa ii dai mancare speciala pentru pisici sterili.

| bosnea marinela a răspuns:

Daca nu a mai fatat e mai grav.depinde si kati ani are.deodata castratul include fatarea.in tremeni medicali se spune ca daca o pisica nu v-a da nastere la un rand de pui acea pisica nu v-a trai mult.si crede-ma asa e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sorry, Leo, vorbesti fara tine! Nu va pati nimic, din contra: n-o sa mai urinez peste tot, nu mai pleaca de acasa, nu mai e asa de agresiv. Nu sunt efecte secundare. La femele e si mai bine sa se strerilizeze, daca-i scoate tot uterul, nu mai face cancer.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La nici un risc. eventual se va ingrasa putin daca este o pisica de apartament, dar asta depinde de tine si nu de ea