| DanuTzCarbon a întrebat:

La perusi papagali: Asa din propria voastra experienta cam cand va dati seama cand perusul este speriat si cand nu sau ce inseamna cand este agitat se agata de toti pereti din colivie sau alte gesturi.

2 răspunsuri:
| adutzadragutza a răspuns:

Pai al meu a murit din cauza sperieturii.Mmai s-a trezit noaptea speriata ca se zbatea in colivie si l-a scos la leganat si sa mai linistit dar cand la pus inapoi a inceput sa se zbata si amurit la ea in mana. am plans mult. nici acum nu stiu exact de ce a murit, dar mami crede ca poate a intrat o ganganie ceva in colivie, pentru ca ei sunt foarte speriosi si mor din cauza asta. Da astea sunt niste semne. Sper ca te-ma ajutat funda confused

| DanuTzCarbon explică:

Am pare rau de el serios imi pare caci acum am 2 dar candva am avut 1 care si el a murit in colivie cand l-am scos era pe jumate de viata si nu ma mai ciupea deloc dar apoi cand l-am lasat pe deget s-a lasat pur si simplu si a cazut pe pat si nu a mai miscat dar asta nu ma ajuta