| geo56 a întrebat:

M-am gândit de curând sa îmi iau o broscuța.Este necesar filtrul dacă pot schimba apa în fiecare zi sau odată la 2 zile? as putea sa o tin intr-un bol (de pesti beta)destuul de mare? doresc câteva sfaturi

4 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Ar fi bine a aiba si pereche si da este necesar un filtru.

| LisaJulie a răspuns:

O broscuțe poate fi ținută intr-un bol dar e important sa fie curat și dezifectat de microbi.Da filtrul este necesar

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Este ok si fara filtru, uneori chiar si cu filtru tot nu vei reusi sa mentii acvariul curat. Eu am avut o broasca de Florida intr-un acvariu mare, cu filtru profesional, dar la 3 - 4 zile tot eram nevoie sa schimb apa.