| danutza3 a întrebat:

Ma ajutati va rog?
Sunt din Galati, si lucrez pe strada tecuci(spre piata mare) si va spun asta pentru ca acum 4 zile am gasit un pui de pisica cam de 2 luni in mainile unor copii de pe acea strada, oameni fara simturi care imprastie o impresionanta rautate si generatiilor ce vin (rromi)Acel pui de pisica roscat, extrem de slab...era batut si aruncat de sus in jos.cu gurita si nasucul sangerand, schiop..murdar si plin de purici.L-am luat din mainile acelor monstruleti care fac ce vad la parinti, i-am dat sa manance i-am facut un culcus si l-am lasat intr-o camaruta la munca.a doua zi cand am as la munca mieuna de.ti venea sa plangi parca era un copil, i-am urmarit gesturile si am as la concluzia k nu vede.am mers cu el la dr.Gingaras si am povestit intamplarea. pisicul vedea, in schimb de la bataia si loviturile luate nu stia ce e cu el mergea si se lovea de piciorul scaunului, suferea si miorlaia disperat, acum si-a mai revenit, mananca mult se odihneste bubitele de la gurita s-au prins, merge hotarat.Azi-Sambata- ajung la munca, aceiasi copii tampiti bateau alta pisicuta, identica ca si -greutate - doar k alba si putin gri, aceasta a avut o soarta putin mai buna pentru ca am vazut.o la timp si am luat.o sa-i pun impreuna.Vazand ca pisica roscata aproape si-a revenit si l-am gasit si pe cel alb, am zis sa ii duc acasa la mine si sa le dau drumu impreuna in gradina si ii supraveghez de la geam(parter)Eu am catel acasa si un motan pe care il hranesc, deci nu am cum sa mai tin alte doua picicute neajutorate.si greul abia vine. ce am vazut azi nu doresc nimanui sa vada am pus cutia cu pisicutele in gradina, laptic mancare si stateam la geam, pisoiul alb dormea si cel roscat iesise din gradina mergand naluc si mieunand dupa fiecare om, cand un alt baiat a dat cu picioru in acea bucatica de sufletel ca intr-o minge pisica a zburat vreo 3 metri zvarcolindu-se in aer si a cazut lata la pamant. a fost cumplit sa vad lucrurile astea si nu stiu de ce exista oameni cu o atata rautate in ei ca sa nu mai zic ca baiatul era tot rom-vanzator de flori- nu stiu daca e o lectie dar se vede clar diferenta intre oameni.plangand am iesit sa vad pisica care zacea din nou cu pielita de la gurita si dinspre nasuc atarnata si cu sangele care ii curgea din nasucul roz...of a fost cumplit. am luat.o acasa. i-a cazut pielita care atarna a papat greu, a dormit. le-am facut baita le-am curatat de purici pe amandoua sunt foarte frumoase dar slabute acum le tin in baie caut un adapost pentru ele si am sunat peste tot.dar nicaieiri nu mai e loc..sunt disperata.va rog ajutati-ma! sunt suflete sa facem ceva pentru ele! ce sa mai zic de faptul ce cel alb are diaree si face caca intruna.mentionez ca sunt baieti amandoi si va rog mai ales pe cei care stau la curte faceti ceva si pentru aceste doua sufletele mici si neajutorate.ma puteti contacta pe mail danutza_danutza3@yahoo.com si tineti minte Toti oamenii sunt trecatori dar nu toti trecatorii sunt OAMENI!

2 răspunsuri:
| con12ro a răspuns:

Buna.poti incerca sa le duci la animax, in real.

| Wolwerine a răspuns:

Foarte frumos din partea ta ce ai facut
Nu vezi așa dez oameni
Însă nu te pot ajuta, nu locuiesc in Galați... oricum multe felicitări.