| DaDaDaaa a întrebat:

Ma pasioneaza rachetele si de cateva zile ma bate gandul sa incerc sa imj creez una si sa o lansez. La inceput doresc ceva simplu,single stage, parasuta sa fie optionala (In sensul ca nu ma intereseaza daca o pierd sau nu) si dupa sa incerc sa creez ceva mai complicat, poate chiar cu staging, sa fie stabila si 100 recuperabila (Sa nu pierd Servourile de la aripi si Arduino-ul)
Intrebarea mea este:Avem in tara la noi un loc care sa vanda rocket fuel? Am gasit pe Amazon da cine stie cat dureaza pana ajunge, si daca vreau sa mai fac una pe viitor trebuie sa astept iar pana vine (Si nici nu ma pot apuca de fuzelaj ca nu is sigur diametrul)
Mai e varianta cu home-made fuel da aia nu iti ofera asa mult thrust (Numa daca faci masuratorile cum trebuie).
Dau funda

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te și fă-ți temele! Ai ajuns în a cincea?