| Ioo55 a întrebat:

Merita sa imi iau o broasca testoasa? As vrea sa stiu cat mai multe despre ea! funda!

Răspuns Câştigător
| KinderBeeeib a răspuns:

Eu zic ca merita.Si eu imi iau sambata 1 baiat!
Adica serios acum nu necesita ingrijire 24 din 24, nu face mizerie, apa o schimbi o data la o saptamana, mancarea este ieftina si desi nu e un caine sau o pisica este un animal de care nu prea te plictisesti.Multi spun ca e ceva care e inactiv nu e :)) Cand eram mica ammai avut 3 si luam carton si faceam curse cu ele si le scoteam afara :))
Iti poti convinge parintii usor:
-Nu fac zgomot si nici mizerie.
-Sunt usor de ingrijit
-Nu au par\blana care sa le cada
-Arata frumos intr-un acvariu (sau ma rog terariu sau ce au ele acolo :)) )

Informatii suplimentare :http://www.blog.petz.ro/cresterea-si-ingrijirea-broastelor-testoase/

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Daca tie iti place eu zic sa iti ei.

| Axys a răspuns:

Nu eu zic sati ei altceva pesti ori daca nu un hamster

| Grimmjow69 a răspuns:

Uite aici un ghid:

http://www.eva.ro/......-6067.html

Bafta!

| Catalin30 a răspuns:

Nu prea merita! trebuie sa-i schimbi apa destul de des iar daca o lasi libera se ascunde mereu! acum depinde de ce iti place tie si cat de dispus esti sa ai grija de ea!