| DeMentaa a întrebat:

Mie imi plac porcusorii de guineea dar nu am bani sa cumpar iar lui mama nu ii plac, iar eu ii ador si vreau ineaparat unu, ce sa fac?

4 răspunsuri:
| ViVi a răspuns:

Pai eu am avut porcusor de guinnea trebuie sa o rogi frumos cu bun simt pe mama ta sa nu te certi ca mama daca vede ca te certi cuea dimpotriva nu o sa tilo mai cumpere o convingi ii zici ca ai grija ca iti plac

daca iti iei sa ai grija de elhappy

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Demonstreaza-i mamei tale ca iti doresti cu adevarat unu...si ca poti avea grija de un animal.Mult succes

| DeMentaa explică:

Da dar nu m-am certat cu ea vb de multe ori pe tema asta si i-am zis ca vreau unu, ea ar vrea sa imi i-a numai ca nu ii plac

| twidi a răspuns:

Buna.
daca mama ta accepta sa ai un porcusor intra pe www.gemon.ro si cauta acolo.sunt multi care au porcusori si ii dau spre adoptie.