| SsAa a întrebat:

Nasul unui caine trebuie sa fie in permaneta ud sau nu?

19 răspunsuri:
| jade_5185 a răspuns:

Nu

| Quiescent a răspuns:

Da. Dacă-i uscat înseamnă că-i bolnav. happy

| comansorin a răspuns:

DA pentru ca daca nu-i ud inseamna ce e bonlav

| Bloxx a răspuns:

Da. Din cate am auzit se spunea ca nu mai pot sa simta mirosurile atat de bine. Sper ca te-am ajutat big grin!

| remus a răspuns:

Da, trebuie sa-i fie in permanenta nasucul rece umed, ei transpira prin limba si nas.

| NoCharachter a răspuns:

Nu, nu neaparat.

| AiDuTzA a răspuns:

Trebuie sa fie ud tot timpul deoarece altfel daca e uscat si cald, inseamna ca are febra straight face p.s: mai are febra cand are pernitele calde si urechile(pielea urechii) caldewinking

| ζøvع a răspuns:

Nu stiu daca este o regula dar de obicei eu am observat ca e ud tot timpul

| 7fold a răspuns:

Trebuie sa fie in permanenta ud si asa i-ti dai seama ca nu e bolnavbig grin

| Veveritsa a răspuns:

Nu

| Rengu a răspuns:

Dap nasul unui caine in permanenta trebuie sa fie ud daca nu e inseamna ca e bolnav sau e chair pe moarte sad

| edytzu4 a răspuns:

Da

| qtheodora a răspuns:

Eu stiu cand e ud inseamna ca este sanatos si cand nu este este bolnav.
Succes si paste fericit!

| SQueeZer a răspuns:

Da

| manuelaaa a răspuns:

Un caine,in principiu,trebuie sa aiba mereu nasul umed-simbol al sanatatii si pentru noi,stapanii,un simbol al siguranteihappy. insa,exista uni caini( rase daca vreichatterbox) care au nasul uscat,deoarece asa s-a transmis genetic,si asa cum unii au pete si altii nu,nasul poate fi uscat sau nu,insa daca cainele tau,l-a avut pana acum umed,iar acum i s-a uscat, eu zic sa astepti sa vezi daca i se reumezeste, sau sa vezi daca mai are alte simptome de raceala-in functie de astea ar trebui sa vizitezi un veterinar.mult succeshappy fundita?

| AndressAndreea a răspuns:

De obicei daca e uscat inseamna ca are febra. Ar trebui sa-l duci la doctorwinking

| OneMoreChance a răspuns:

Da, altfel inseamna ca e bolnav happy

| Cereala a răspuns:

Nu stiu aproape nimic despre caini dar in principiu nu cred asta e parerea mea cred ca depinde si de rasa cainelui pentru ca de ex cainele pug are botul turtit si nu cred ca e in regula sa fie umed acum nusitu daca am dreptate dar. thinking

| YOopGirl a răspuns:

Boticul unui caine trebuie sa fie in permanenta ud, dar cand doarme il are uscat.sau daca e treaz si e uscat, ai grija ca e bolnavior!