| olgutzaa a întrebat:

Am un caine lup si are mereu nasul uscat...Asta e semn de boala?

10 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Da, este un semn de boala de regula este racit dar este bine sa chemi doctorul veterinar sa-i faca un consult, acasa, unde cainele este in elementul lui si nu se streseaza, vei fi si tu mai linistita atunci...nu te uita la bani, un caine este ca si un copil iti da o mare raspundere, bafta.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Cheama un veterinar sa-i faca un consult.
Auzi... l-ai vaccinat pana acum in fiecare an? Daca nu l-ai vaccinat ar fi timpul sa o faci...

| hashe86 a răspuns:

Da
de acord cu ce au spuns antevorbitorii mei
de asemenea trebuie sa ai grija ca nu cumva sa fie deshidratat, pentru asta sa i verifici si gingiile sa vezi daca sunt mai palide.
de aceea e bine sa aiba mereu apa la indemana, mai laes ca acum da caldura.

| DiMoDi a răspuns:

Daaa! e primul semn că ceva nu e în regulă cu el! sad
Du-l la un veterinar, până nu e prea târziu!

| rosuv a răspuns:

Da.Trufa uscata nu e niciodata un semn bun la caini. E un semn ca ceva nu este in regula, la fel ca gingiile palide.Doar un veterinar iti poate spune ce problema are dupa o examinare

| csintalan a răspuns:

...nu,........

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intotdeauna cainii se "verifica" la nasuc... daca e uscat e ceva in neregula cu el. Mai ales daca vezi si ceva schimbat la atitudinea lui, e mai trist, nu are pofta de mancare, de iesit afara.
Cum au spus si ceilalti mai bine il duci la veterinarwinking

| darcalex a răspuns:

Ma tem ca nu stiu dar nici de bine nu poate fi

| crisstina_6688 a răspuns:

Si eu am la fel un caine lup... da inseamna ca are febra ori o banala raceala

| andrei_7681 a răspuns:

Buna.am un labrador si avem aceeasi problema, nasul uscat si crapat cu descoamari. am incercat cu crema de galbenele, osteocicartrat plus alte remedii, in special creme, toate recomandate de medici. cred ca este o ciuperca. astazi am vorbit din nou cu medicul, luni mergem pentru a se recolta o lama, urmind analiza.
mentionez ca aceasta problema a aparut acum 4 luni, catelul este bine vioi. am remarcat ca bea putina apa desi nu duce lipsa.