| Aurelia_Ciungu_1978 a întrebat:

Nimfa mea a făcut un ou direct pe tăvița din cușcă, cum să procedez cu oul? Are cuibul dar nu l-am montat fiindcă oul l-a făcut astăzi de dimineață și nu sunt acasă! Vă rog un sfat!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa pui cuibul inauntru, la loc apropiat unde este oul, iar oul sa pui in cuib.
Nimfa va trebui sa-si recunoasca oul si sa-l cloceasca (daca vaavea chef). happy

| Bizon95 a răspuns:

Nu atinge oul direct cu degetele
nu ma pricep deloc, dar chiar am auzit asta din mai multe surse:
odata atins un ou sau pui poate fi respins apoi de parinti
incearca sa il apuci cu manusi de cauciuc sau cu o lingura bine spalata si uscata