| ZippyCata a întrebat:

Ok am un skateboard cumparat din Anglia ma rog.si are roti de plastic. Le-am dat cu vasilina ca sa se invarta mai rapid dar degeaba ...deci de ce debea merg pe skateboardul cu roti de plastic >?

Răspuns Câştigător
| glamour a răspuns:

E nou si din acest motiv se invart rotile mai greu. vei vedea ca se vor lasa cu timpul. stiu ca asa era si la role, la inceput de abia mergeam, apoi incepeau sa se lase.

3 răspunsuri:
| deea_1338 a răspuns:

Schimba rotile

| razvan7x_2096 a răspuns:

Nu e adevarat rotile de plastic sunt pentru sceme si rotile de silicon pentru viteza

| b3eP a răspuns:

Razvan7x Roti de plastic si de silicon nu gasesti decat la RCOurile alea praf
Placile profesionale au roti de muletan
Acuma on-topic:Rotile se vor lasa, iar daca nu, incearca sa iti cumperi rulmenti noi.O alta posibilitate, ar fi sa inceci sa mai slabesti piulitele de la roti, poate sunt stranse prea rau