| Jublie a întrebat:

Pai... Am primit ieri o pisicuta si nu stiu ce nume sa ii pun. Oscilez intre doua nume, Sophie si Rosie. De unde sa stiu care i se potriveste mai bine? Am strigat-o pe rand pe ambele nume si a parut la fel de incantata...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai studiaz-o cateva zile sa vezi ce comportament are.
Sophie se potriveste mai bine... zic eu... unei pisicute drasgastoase,,, viclene " laughing ca sa zic asa, curioasa, jucausa.
Rosie este un nume potrivit pentru o pisicuta sensibila, fricoasa, iubitoare, care se ataseaza repede de o persoana. Depinde de ea ce nume ii vei pune. Dar ai grija ca numele sa fie si pe placul tau, sa fii si tu fericita de pisicuta ta.

Doar o parere! Funda?

2 răspunsuri:
| Name_3685 a răspuns:

Imi place Sophie, e un nume frumos

| Jublie explică:

Mie imi plac ambele la fel de mult, iar pisica mea are personalitatea... hmm, e extrem de jucausa, alintata, dar e si obraznicuta si in prezenta strainilor e fricoasa. Poate inca o parere sa iau decizia finala? big grin Multumesc mult