| Ancuu_Anca_1998 a întrebat:

Papagalul nimfa poate face paduchii?straight face Fundaa :* :d (:

2 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

Da, orice papagal poate face paduchi, daca se scarpina in exces ar putea fi un semn, daca crezi ca este ceva trebuie sa il duci la medicul veterinar(unul care se pricepe la toate animalele, nu doar la cani si pisici)succes!

| paulpaul25 a răspuns:

Orice pasare poate face paduchi.Chiar si nimfele! Cel mai bine ar fi sa mergi la un magazin de animale, unde gasesti ceva spray-uri impotriva paducilor si trebuie sa ii dai pe sub aripioare cu acel spray si o sa scape de problema! Daca problema cu paduchii persista trebuie neaparat sa te duci la un doctor veterinar! Nu uita ca paducii pot duce si la decesul pasarii! Chiar imi doresc sa treaca cu bine de aceasta problema (daca o are), daca nu! Nici sa nu aiba!