| Bibuşca a întrebat:

Pentru ce trebuie sa le tai unghiile bichonilor? Am vazut la multe intrebari de exemplu"la 7 saptamani poti taia unghiile bichonului"pentru ce trebuie asta cu cel ajuta?

Răspuns Câştigător
| MaimoSH a răspuns:

Am si eu un bichon maltez. Poti sa il duci la un veterinar sa ii tai unghiile.Nu se intampla nimic.

2 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Bichonii fiind caini de casa, ei nu merg prea mult pe ciment. din cauza asta le cresc unghiile prea lungi si cu timpul ajung sa nu mai poata merge din cauza lor. Ba li se deformeaza si degetele si picioarele daca sunt mult prea lungi si au dureri.
Din cauza asta li se taie unghiile cainilor care stau in casa. K nu merg mult pe suprafete dure si nu le tocesc prin mers.

| edy08 a răspuns:

E bine sa le smulgi pintenii la un cabinet veterinar.pentru ca se incolocesc si le intra in piele.doar cand e mik. acum crd ca e mare si nu mai merge.si trebuie doar sa le tai