| FlyingSparkle a întrebat:

Pentru fanii anime.
Daca ati vazut Lovely Complex, Special A si Kaichou wa Maid-sama, ce parere aveti despre ele?
Special A si Maid-sama credeti ca vor fi si sezoanele 2?
Special A - consider ca da pentru ca sfarsitul ne-a lasat cu foarte multe intrebari, Finn este la fereastra si se uita la Ryuu, Hikari inca nu i-a spus lui Kei despre sentimentele ei asa cum ar trebui, vrem sa stim daca il va invinge macar o singura data pe Kei la o competitie si plus celelalte cupluri nu s-au sarutat. De asemenea in manga este o poveste mult mai lunga, deci sunt sanse mari sa se faca un sezon 2.
Maid-sama - Consider ca da pentru ca nu s-a zis mai nimic despre viata lui Usui, in melodiile de sfarsit de episod il arata pe acesta ca si un copil, manga este mult mai mare, Misaki inca nu i-a spus ca il iubeste.
Va rog lasati-va parerile daca tot vedeti aceasta intrebare postata!

6 răspunsuri:
| YrINaismissingtheoldTPU a răspuns:

Toate imi plac enorm ...si as fi ff incantata daca ar fi un sezon 2 la special a si kaichou wa maid sama.sincer dintre toate as vrea cel mai mult sa apara un sezon 2 la maid-sama :X.app.iti recomand un anime: Hana yori dango happy

pa pa :*

| heise a răspuns:

Am urmarit doar un anime din ce ai "insiruit" tu pe acolo; Special A (acum obserb ca are intialele mele, sa fiu mandra? S. A :]]). Eu nu prea as crede ca o sa fie al doilea sezon, adica: nu trebuie sa se sarute neaparat, cred ca deja fiecare stie de sentimentele lui, daca n-ai observat fiecare a fost lasat cu "jumatate" lui. Chiar daca Hikari nu i-a spus sentimentele cred ca deja stiau amandoi, sa fim sinceri. Si ar mai fi dar ma opresc aici. La celalalte nu ma bag pentru ca nu le-am vazut. :]

| SwEEtGiRlZ a răspuns:

Eu am vazut numai Maid-sama si sper din tot sufletul sa apara si sezonul 2:X:X:X:X

| MadRaven a răspuns:

Special A si Kaichou wa maid sama as vrea din suflet sa mai apara sezoane...mi-au placut fff mult.

| Elsiane a răspuns:

Cu siguranță toate sunt frumoase. Nu am văzut 'Special A' dar cred că o să mă uit, atâta timp cat este shoujo. Dintre celelalte două cel mai mult mi-a plăcut 'Kaichou Wa Maid-Sama' și, cu toate că se termină repede (adică nu mai spune nimic despre cei doi și mai ales despre Usui), are multe faze amuzante și romantice. În episodul 26 mi se pare că Misa îi spune câteva lucruri lui Usui, dar niciodată nu i-a spus în anime că îl iubește (ceea ce e adevărat). Apropo, manga are 73 capitole cu mai multe faze romantice (am ajuns deocamdată la capitolul 33) dar am auzit că în capitolul 64 (intitulat 'Goodbye... Usui') Usui se transferă în altă școală și mă face super curioasă. Abia aștept să termin toată manga, poate mai apar capitole.
Lovely Complex a fost dulce și frumos și cu mai multe faze romantice. Totuși, nu îmi amintesc ca Risa sau Otani să-și spună unul altuia că se iubesc (l-am văzut acum un an, așa că...).
Toate anime-urile shoujo sunt frumoase pentru mine.

| Mymy_9543 a răspuns:

Pai.da.le-am vazut pe toate. La lovely complex plangeam mereu cand Otani ii zicea ceva urat Risei, dar totul s-a terminat frumos intre ei doi. Special A, pai abia m-am apucat de el. Dar imi place la neeebunie! Ii ador pe Kei si Hikari, sunt mortali. La fel si Kaichou wa maid-sama, deci clar este unul din anime-urile mele favorite. Il adooor pe Usui si imi place dragostea lui sincera pentru Misaki. Mereu o salveaza cand da de belea. Iar ea, pai, desii este mai rece, il iubeste cu adevarat. Mi-ar placea sa apara inca un sezon din fiecare, dar nu stiu ce planuieste autorul sa faca, dar pana atunci ma multumesc cu manga :X