| mihai19_9908 a întrebat:

Pentru un amstaff mascul care nume vi se pare mai ok? Seth, Flash sau Shay?

7 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Mie nuºmi place nici unul.
Pe cainele meu il cheama Ares happy Si e shar-pei

| covexrobu a răspuns:

Nici un nume nu mi se pare potrivit pentru un amstaff. Incearca un nume putin mai impunator. Uite de ce nu se potriveste Seth : Pentru caini, pe care cu siguranta veti dori sa-i invatati cate ceva, evitati numele care seamana foarte mult cu comenzile "sezi", "culcat", "asteapta", "aport" etc. Poate fi confuz pentru un caine cu numele Seth in momentul cand ii dati comanda "sezi".
Poate iti plac mai mult numele acestea : Paco, Bruno, Jack, Leo, Dumbo, Nero, Nemo, Popey si mai poti cauta pe net cateva nme care sa se potriveasca.

| myhay144 a răspuns:

Mie imi place Flash atat, celelate doua nu prea

| myhay144 a răspuns:

Apropo mai merge si Ares e un nume care eu las pune unui amstaff daca asa avea unulhee hee

| Shift a răspuns:

Seth--> destul de dragut, dar nu stiu de ce nu mi se pare potrivit unui amstaff.
Flash-->Superb. Nu stiu...are o „aura" aparte. Iti da impresia ca este un caine puternic. Cel mai potrivit pentru un amstaff.
Shay-->Deloc. Nu imi place. straight face

Deci Flash e cel mai potrivit.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai bun numele pufidon...flasca...muceabambucea sh etc
.

| pixieroxx a răspuns:

Nu stiu ce sa zic de astea 3...pe catelu meu amstaff il cheama spike... mi se pare cu mai multa personalitate.si flash cred ca suna mai binewinking