| Miru66 a întrebat:

Perusul meu s-a obisnuit, doar ca nu stiu ce are, tipa tare! Aaaa pai

6 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Nu tipa,canta cu niste sunete foarte inalte,asa sunt toti perusii, stai liniistit!
@adrauta:Oglinda si leaganul sunt niste jucarii aproape obligatorii pentru pasari! si eu am perusi, au oglinda si nu ma musca!

| ReggaeGirl a răspuns:

Daca tipa inseamna ca vrea sa il bagi in seama, sa vorbesti cu el. Daca totusi nu ai timp acopera colivia cu ceva.o haina ceva si o sa creada ca e noapte si o sa se culce. Funda?big grinbig grin

| andrauta a răspuns:

Si eu am un perus. Daca e mic nu-i pune oglinda, o sa creada ca e perechea lui si te va ciupi stiu din experientabig grin.Mai joacate cu el vorbeste cu el. Apropo daca vrei sa-l inveti sa vorbeasca dimineata si seara, cand e mai obosit, sa spui un cuv tare si clar.P.S sa nu se mai auda altceva care sa-i distraga atentia.Alege cuvinte mai usoare.

| andrauta a răspuns:

Nu te musca.M-am referit la pui.Cand au mai mult de 2 luni de cand stau cu tine in casa atunci sa ii pui, cand e obisnuit cu tine.

| SilverGirl a răspuns:

@ioana de fapt daca are oglinda el nu va putea fi invatat sa vorbeasc :/...credeme,stiu eu lucruri multe despre perusi. Daca tipa inseamna ca e suparat sau vrea atentie.incearca sa vb blind cu el, bucural cu o mingiere sau cu o jucarie noua happy
Perusii astia sunt cele mai minunate pasari big grin

| alexuzzu a răspuns:

Nu are nimic doar ca daca ai doar unu se simte singur asa ca pune-i o oglinda in colivie