| anonim_4396 a întrebat:

Pisica mea are o problemă la un ochi, ceva ce seamănă cu o infecție destul de gravă...și parcă e mereu tristă și fără chef de viață. Ceaiul de mușețel oare e bun pentru pisici în tratarea unei astfel de afecțiuni?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici la om nu e chiar asa mare minune ceaiul desi ajuta, deci ai putea incerca

ps da-mi o poza cu ea

| Celcestietot a răspuns:

Ai putea sa o duci la veterinar big grin.

| IsabelaIssa a răspuns:

Din câte am înțeles, ceaiul de mușețel nu se folosește pentru ochi. Deși pe vremuri lumea folosea, doctorii oncologi spun că nu este bun. Mergi cu ea la veterinar, poate îi dă vreun unguent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine du pisica la veterinar e depresiva suferă cu ceai nu faci mare lucru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de afectiune.

Eu am avut un pisic care avea ceva asemanator cu ce se vede in pozele de mai jos, daca tin bine minte, si i-a trecut dupa ce l-am sters de cateva ori cu o carpa inmuiata in ceai de musetel.

https://images.app.goo.gl/Sest964taF3PR8RQ7
https://images.app.goo.gl/hpa4xXLMuNUXLMGv9

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Pentru o asemenea afectiune este neaparat nevoie de un medic veterinar, nu sa incerci sfaturi de pe internet.

| ancaval a răspuns:

Posibil o fi conjunctivită. Netratată se complică foarte serios. Își poate pierde vederea, sau ochiul. Fugi la veterinar.

| Catrice a răspuns:

Lasă tu ceaiurile și mergi la farmacie ca ori îți dă o crema ori poți intreba dacă kanamicina e buna.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca e vorba de pleoape lipite cu un fel de muci, unge-o de 2 ori pe zi cu unguent Kanamicin.
Am tratat multi pisici cu unguentul ala, e bun. El normal e pentru oameni, dar nu-i problema.

| mayafashion29 a răspuns:

Cumpără Tobradex, picături de ochi de la farmacia umană. Și dă-i câte 3 picături pe zi. Dacă nu are puroi sau ceva mai grav, ar trebui să-și revină in câteva zile.

Răspuns utilizator avertizat