| Aleexaandra a întrebat:

Ce tratamente naturale cunosteti pentru tratarea cosurilor? Am inteles ca ceaiul de musetel, ce altceva mai stiti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Gasiti aici o serie de remedii naturiste pentru tratarea cosurilor: http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-cosuri-0

| Owakey a răspuns:

Bună!

Ai putea să încerci următoarele chestii:

- Să iţi ştergi faţa cu suc de struguri după care te speli cu apă călduţă în care se află bicarbonat de sodiu
- Să îţi tamponezi faţa cu ulei de arbore de ceai sau de cimbru
- Să îţi speli tenul dimineaţa şi seara cu şampon pe bază de sulf
- Să îţi ştergi faţa cu un tampon de vată îmbibat în suc de varză albă sau cataplasme cu frunze opărite sau inmuiate cu făcăleţul ori cu ciocanul de şniţele
- Să bei 2-3 căni neîndulcite de infuzie cu muşeţel

Sper să meargă, mie mi-a mers.

Baftă!

| robertpaul a răspuns:

Daca esti in perioada pubertatii, de adolescenta e normal sa apara.cu cat te deranjeaza mai mult, nu scapi de ele.sunt probleme hormonale, se zice ca-ti apar cand esti indragostit/a.depinde si de mancarea care o mananci si tenul daca il ai gras.cand vei incepe viata sexuala, se schimba sangele si usor, usor vor disparea.