| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
De când mă știu mă confrunt cu o problemă: ziua mă simt moleșită, adormită, mă doare capul, parcă n-am chef de nimic și am un fel de ceață in privire, indiferent că stau la soare sau la umbră.
Dar de cum se inserează încep să devin foarte activă, mă simt foarte bine, ceața aceea din ochi dispare și puterea de concentrare îmi reapare.
Programul meu de somn e de pe la 10:30pm până dim la 6:30, aș zice că e destul. Dar și în week-end când dorm mai mult e tot una. Aceeași stare o am mereu ziua.
Am crezut că e de la cafea, dar am renunțat o lună la ea și nu a avut niciun efect.
Ce sa fie oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Astenie prelungita ca acum este vara, mergi la medic si fa ti analize, ce varsta ai?

| Zero?apteOpt a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Așa sunt in orice anotimp. Am 21 de ani.
Mă gândesc să-mi fac și analize.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Zero?apteOpt):

Da, analize trebuie sa faci ca sa depistezi cauzele, poate ai si o alergie la ceva care declanseaza astfel de stari, ai avut recent covid?

| Zero?apteOpt a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Acum am covid.
Dar am zis clar că sunt așa dintotdeauna. Eu altfel nu mă știu pe timp de zi...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Zero?apteOpt):

Da draguto dar odata cu covidul s-au agravat simptomele.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Zero?apteOpt):

Ar fi bine sa mergi la un medic alergolog sa te consulte sa elimini orice cauze.

| StripperRaoul a răspuns:

Asa repede de culci tulaii ca la 10 ii ziua inca

| Zero?apteOpt a răspuns (pentru StripperRaoul):

N-am încotro, lucrez.