| AvalohAlyn a întrebat:

Pisicile se ataseaza de stapan? Cum sa fac o pisica sa fie atasata mult de mine?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Ceea ce spune raresandrey este un mit ori o mare porcarie, cum vrei sa o iei.
Pisicile se ataseaza de stapan, cu siguranta, insa mai greu decat un caine. Daca vrei sa se ataseze de tine incearca sa petreci timpul cu ea, sa te joci cu ea (nu sa o chinui, daca observi ca nu vrea sa faca ceva anume, nu o forta), hraneste-o, vorbeste cu ea, daca nu ti se pare ciudat. Pisicilor le place sa fie alintate din cand in cand si cu cat vorbesti mai mult cu ea cu atat devin mai "vorbareate", incep sa miaune mai mult, pentru a-ti raspunde. laughing Oricum, cu o pisica trebuie sa ai mai multa rabdare decat cu un caine, dar vei vedea ca se merita, pentru ca peste ani veti dezvolta o amicitie unica, iar o pisica atasata intr-adevar de tine, nu se va mai comporta cu nimeni la fel cum se va comporta cu tine.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se ataseaza de tine, dar nu cum o face un caine. Oricum si pisica stie cine hraneste si mai ales cine o alinta

| raresandrey a răspuns:

1.Pisica este o felina. 2. Nu se ataseaza de tine, doar iti da impresia, doar atunci cand are nevoie de tine ca sa-i dai sa mananci sau sa o alinti.

| AntiHero a răspuns:

Simplu: o ingrijesti, ii dai de mancare, te joci cu ea.

| Dodgge a răspuns:

Pisicile nu au stapan, pentru ele esti un partener pe care il pot indragi sau nu in functie de cat de mult le respecti si ai grija de ele.

| Denisa314 a răspuns:

Stim cu totii ca pisicile ocupa nr 2 dupa ciini ca prieten al omului de aceea este bine sa ne comportam frumos cu ele. Eu una am o pisicuta si o alint foarte mult. Are patutul ei creat de mine desigur. Poti crea jucarii cu care sa te joci cu ea (gasesti pe google o multime de tutoriale)...O poti hrani cu lapte sau smintina daca este micuta. Sper ca te-am ajutat.