| Angelindeed a întrebat:

Poate un pisoi sa moara de la o simpla raceala?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Si un om poate sa moara de la o simpla raceala, daca are imunitatea la pamant si face complicatii.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, normal, gandeste-te cat de mic si fragil e, il poate rapune imediat o raceala mai ales daca nu are o alimentatie ok

| teo530 a răspuns:

Sigur că da la fel ca un om. Hrăneşte-l bine şi ţine-l la căldură.

| Basthet a răspuns:

Bună! Da, poate. Pisicile și câinii sunt la fel de sensibili ca și oamenii. De la o răceală pot face complicații, pneumonie de exemplu. Netratate, complicațiile duc la deces.