| evi1985 a întrebat:

Pot ține 3 carasi aurii intr-un iaz in aer liber?! D---au funda!,,,,,

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Da, dar cu conditia de a ii oferi conditii prielnice de viata, apa sa fie filtrata si sa aiba oxigen, pestii au nevoie de o temperatura a apei de 16-25 de grade, chiar daca pot rezista si la mai putin, aproape de inghetul apei, dar pentru a creste sanatosi si a nu se imbolnavii au nevoie de o temperatura ridicata a apei.
Pentru mai multe informatii
http://ifish.ucoz.com/publ/ingrijirea_carasilor_aurii/1-1-0-5