| Acru a întrebat:

Pot sa pun iarba la porcusorii de guinea? Iarba de afar

6 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Da, dar cel mai bine e sa o speli(doar cu apa) apoi sa o lasi sa se usuce. Poate avea microbi si poate fi fatal pentru porcusori. Si eu am avut si au murit.

| Zenithf a răspuns:

Este bine sa le dai iarba, dar iarba care a crescut in locuri ferite de "civilizatie", adica afectate putin de poluare. Mergi undeva pe camp si te indepartezi la vreo 20 m de sosea si de acolo culegi iarba. Ai grija insa ca sunt plante, precum solanacele, care sunt toxice pentru rozatoare, chiar si cruciferele nu sunt bune daca sunt in cantitate prea mare.

| AlexandruJohnson a răspuns:

Desigur, normal porcuşorii de Guineea adoră iarba, numai bine. happy

| Acru explică:

Ok, multumesc, nu am rumegus, si improvizez...am uscat-o cu uscatorul! Vad ca ii place mult

| Patry48485 a răspuns:

Da
dar sa nu fie uda, caci poate muri

| anca123j a răspuns:

Normal tongue