| Varor a întrebat:

Sal care poate sa imi spuna daca are hamster? si eu i-am dat la al meu sa manance mancare de porcusori de guinea are ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu ma pricem foarte bine cu hamsterii si l-am intrebat pe administratorul unui site cu hamsteri, care stie orice boala de hamster, l-am intrebat daca la ai mei pot sa le dau mancare de porcusor de guineea si mi-a zis ca nu. Mancarea de porcusor de guineea contine altceva fata de cea de hamster si ai mei nu au mancat hrana de porcusor de guineea. Cea de porcusor poate contine prea multe zaharuri care nu-i fac bine hamsterului!

Si clausialin, hamsterii nu au voie acele alimente! Este strict interzis sa-i dai pufuleti, biscuiti, painica foarte putina iar ceva dulce deloc!

Papa!

3 răspunsuri:
| ICPreda a răspuns:

Salut!
Nu este nicio problema! Mananca aproape orice insa de cartofi, ceapa, rosii, usturoi, praz sa il tii departe. Nu au voie!
In speranta ca ti-am putut fi de ajutor iti doresc o zi buna!

| klau95 a răspuns:

Nu are nimic atat timp cat nu contine alte resturi, mancare care nu au voie hamsterii.De regula hamsterii mananca mai orce vezi si tu daca e ceva ce suspectezi ca nu au voie nu-i da tot ce se afla acolo.happy
Pa Pa!

| clausialin a răspuns:

Eu am hamster de mai bine de un an jumate,pe langa mancarea lui ii dau si pufuleti,painica, biscuiti si catodata si ceva mai dulce, mananca orice si nu a patit nimic. :*