| αntoniα a întrebat:

Eu am o catelusa ciobanesc german de 2 luni.Cand va fi mare va trebui sa poarte botnita[cand o plimb]? Daca da, pe la cate luni[ani]?

Răspuns Câştigător
| blahblahblah_4207 a răspuns:

Depinde de ea, poti sa-i pui botnita de la 6luni in sus, dar daca nu e nevoie mai bine nu-i pune.
Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Cand se maturizeaza, de la 5-6 luni in sus!

| LoveNiki a răspuns:

Pe la 6-7 luni.

| elenutza27 a răspuns:

Daca nu va fi agresiva n-ai de ce. am avut si u uncaine ciobanesc german dar era ff agresiv 7-8 luni e perfect

| aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

NU. al meu nu poarta si este f jucaus. vezi comportamentul catelusei. te sfatuiesc sa nu o lasi singura deoarece va face multe probleme. si stai nu mai cu ea! joaca-te cat mai mult acum cand este mica. cand va fi mare nu vei avea probleme. invat-o cu copii! Funda? eu asa am facut si merge

| Crissy_4494 a răspuns:

Nu trebuie sa-i pui neaparat botnita.mai ales daca e dresata, dar daca nu e depinde de ea pe la ce varsta ar trebui. sper ca ti-am fost de folosbig grin