| TheoAle a întrebat:

Sall TPU, imi puteti da nume de niste papagali care traiesc mai mult timp, ca am avut unul care a murit dupa 8 luni si daca puteti sa imi dati niste sfaturi.Mersi.FUNDA

Răspuns Câştigător
| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

Perusii! Eu am unul si este fooooarte dragut! P.S daca iti iei unul, sa nu faci greseala de ai pune oglinda in colivie.(devine obsedat).

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Perusii traiesc mult, traiesc ani intregi daca stii sa-i ingrjesti. In plus, fiind asa micuti sunt usor de intretinut si nu fac asa multa mizerie.

| Bogdan20323 a răspuns:

Ara papagal African