| Anonim_7683 a întrebat:

Salum am descarcat de pe net niste fonturi graffiti pentru photoshop cs5 si nu stiu in ce folder trebuie sa le pun ca sa le folosesc in photoshop! Imi poate cineva spune unde trebuie sa le mut?

3 răspunsuri:
| Crina_7980 a răspuns:

în folderul de la windows, folderul de la Microsoft WORD (WORD-programul în care scrii diferite documente) acolo este un folder "fonturi". Doar le tragi şi arunci acolo. Ele apar şi în word, şi în photoshop. Comod nu? happy

| Crina_7980 a răspuns:

Anonim: eu le pun în word şi ele se pun automat şi în PS, fac aşa de 4 ani şi mereu mi-a reuşit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

JackieMorgan nu acolo deoarece o sa fie doar in WORD el vrea in PS!

deci dupa ce downloandezi fisierele si le extragi in desktop, fisierele de tip TTF(P) am uitat exact trebuie copiate in folderul Fonts din windows. dupa ce ai copiat fontul vei deschide PS si vei cauta fontul funda!