| Den_Gav_1995 a întrebat:

Salut, am descoperit ca am pui de gurami pitic, au cam 1 zi si stau numai la suprafata apei iar din cand in cand se mai misca(cand zgâlțâi apa toți puii încep sa o ia razna, multi se duc la fundul acvariului si apoi se intorc)
Eu am scos deja cei doi părinți dar am mai citit pe net sa vad daca e bine dar am inteles ca pe femela o scot după ce depune ouăle iar pe bărbat să îl scot imediat ce ies puii si asta am si facut!
Este bine?

Răspuns Câştigător
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Este bine ce ai facut. ai grija ca apa sa fie bine oxigenata