| PimballWizzard a întrebat:

Cum pot face diferenta dintre femela de gurami pitic si masculul? Am 2 in acvariu dar cred ca ambii sunt masculi doarece mereu se "bat"

2 răspunsuri:
| georgianastefi a răspuns:

Masculii sunt de culoare albastruie, iar corpul lor este brazdat de dungi subtiri si rosii, dispuse vertical. Culoarea femelelor este argintie. O alta diferenta intre femele si masculi este aceea ca masculii au aripioarele dorsale ascutite, in timp ce in cazul femelelor acestea sunt rotunjite.

| PimballWizzard explică (pentru georgianastefi):

Cam tarziu raspunsu dar merci