| Ploaia a întrebat:

Salut,
Am o intrebare cam ciudata. M-am contrazis cu un prieten care obisnuieste sa joace poker pe sume destul de mari.
Este pokerul in mare parte de noroc? In ce procentaj.

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Depinde de nivelul la care se joaca.
Daca te referi la cel de la tv, e posibil sa fie mai mult facatura decat noroc.As zice ca nu e loc de noroc acolo. E doar experienta si mici artificii
Daca te referi la poker obisnuit e cam cum zice @deejayra

| deejayra a răspuns:

75% noroc, 25% experienta
Parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe termen lung pokerul nu e noroc, daca esti intr-adevar bun. Pe termen scurt (adica 2-3 partide) nu conteaza cata experienta sau cat de bun esti. http://bonusuripoker.info

| rakebackace a răspuns:

Mai bine asculti de prietenul tau. Am impresia ca stie el ce spune

| Ploaia explică:

Da, pai el zice ca Pokerul adevarat este cel care se joaca la TV.
Si mai zice ca pe termen scurt tine de noroc, dar pe termen lung tine de stiinta, aici sunt de acord cu el.

| Poker-Blog.RO a răspuns:

E ca in reclama aia de la TV. Putin noroc ajuta, dar cei care stiu jocul vor castiga constant.

Pokerul este de noroc sau nu in functie de cum il joci.
Daca esti calculat si analizezi situatia de la masa (cum fac jucatorii la TV) nu mai tine de noroc.

Daca joci ca la ruleta si spui ca astazi o sa ai noroc si joci toate cartile atunci e altceva.

Un jucator profesionist spunea ca la poker conteaza mai mult daca gresesti decat norocul in sine.

| BoxyBelea a răspuns:

Iti zic eu sigur care e treaba. Daca joci putine maini de poker si ai noroc castigi si ai plecat, atunci e noroc. Dar daca ai castigat mainile astea si joci cu cineva care stie poker foarte bine si nu ai plecat, pana la urma tot el o sa castige, pentru ca jucatori buni de poker castiga in totdeauna bani pe perioade lungi de timp. Oricum trebuie si noroc la poker, dar pe perioade lungi conteaza sa stii sa joci, e mai mult un joc al mintii decat un joc de noroc