| Advvrt a întrebat:

Am si eu cateva intrebari legate de un caine (cainele meu). Sincer, nu ma intereseaza daca este de rasa sau nu dar sunt curios. Il am de aproximativ 5 ani. Cand l-am luat, omul acela mi-a spus ca este cocker spaniol si intr-adevar mama sa era cocker dar tatal nu il avea insa avea un rotweiller intr-o cusca (daca imi aduc bine aminte). Mi l-a dat cu 100 de lei. Cainele este negru si are par scurt, e foarte inteligent. Ca marime ajunge la nivelul genunchelui meu (eu am 1.78 m). La corp si la cap seamana foarte mult cu un cocker dar urechile nu sunt ca ale cocker-ului. Sunt acel gen de urechi care atarna in jos.
Am mai intalnit pe cineva care avea un caine identic doar ca era mai inalt (cu destul de mult) si era mai solid si a spus ca este labrador. Voi ce ziceti? Ce rasa credeti ca este sau daca macar este de rasa?
Si as vrea sa stiu cam care e media de viata pentru asa un caine.

P.S. Nu ma intereseaza ca e sau nu de rasa, cainele e caine si o sa il iubesc in continuare. (Sunt doar curios mai mult pentru a afla cam cat traieste).

1 răspuns:
| SiA31 a răspuns:

Ar fi mai eficientă o fotografie ca să ne putem da seama.
Eu am avut un cocker spaniol, rasă pură și a trăit 15 ani. Anul trecut în vară a murit happy