| Alinus23031230 a întrebat:

Am un ciobănesc german si nu are urechile drepte! Stiu ca între 3-6luni ar trebui sa le ridice și ca pana atunci se ridica și cad și tot asa in continu. Le-a avut drepte cam o saptamana când avea 3lui apoi i s-au blegit iar. Totuși acum cățelușul meu are aproape 6luni si o ureche o are căzută pe spate(doar putin colțul, nu toată urechea și cealaltă pe fata( jumătate). Sora lui deja are urechile drepte. Ce trebuie sa fac? Îmi fac griji! Exista un tratament ceva? Dacă da cum se numeste?

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Ce sa fie? asa ii sunt urechile cainelui.
De ce sa fi ingrijorat? Daca mananca, nu e abatut, nu ii e rau etc nu ai de ce sa iti faci griji.

| marinaru777 a răspuns:

Important sa nu ii pui mana pe urechi.Cu siguranta le v a ridica am si eu un lupusor si la fel a fost cand era mic happy.