| geoadi94 a întrebat:

La cate luni i se ridica urechile unui ciobanesc german mencionez ca are 3 luni? Trebuia pana acum sa i se ridice?

5 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

De la 3 luni -1 an.

| geoadi94 explică (pentru Elena9328):

Multumesc frumos al meu acum pe 1 decembrie face 3 luni deci inca n-am dc sa ma speri multumesc

| Elena9328 a răspuns (pentru geoadi94):

Cu drag

| Rocsid a răspuns:

La ei se ridica si cad si iar se ridica si iar cad...Tot asa...Ar trebui ca pana la 8-9 luni sa se ridice. Daca nu se ridica se pot pune mulaje in urechi ca sa ii intareasca musculatura auriculara. Poti merge la veterinar sa ii dea o dieta cu calciu( in fucntie de kg si varsta catelului se dau si nu cum zic tot felul de empirici pe internet ca 20 de zile ii dai si 10 nu deoarece poate sa faca exces de calciu care se depune pe organe lucru fff grav)
Al meu la 3 luni urechile ridicate si mai mari ca si coada si cel al verisorului meu era cu urechile blegite pana la 4 luni.In functie de gene si alimentatie.
Sa te bucuri de blanos!

| geoadi94 explică:

Multumesc al meu acum pe 1 a facut 3 luni oare cum il mai las poate se radica