| ghfgjgjkgj a întrebat:

am un ciobanesc german de 3 luni jumate si i s-au ridicat urechile de tot pe la 2 luni jumate, acum 2 seri i-dat drumul si la celalalt caine al meu prin curte si in dimineata urmatoare ciobanescu avea ambele urechi lasate spre dupamiaza a ridicat una de tot si cealalta doar pe jumatate
credeti ca e posibil ca celalalt caine sa il fi muscat de ureche?
si pot face ceva pentru a-si ridica si cealalta ureche? va rog ajutati-ma dau funda si voturi

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil,dar eu nu m-as gandi la asta.
Puiul,ciobanescul,a realizat in fata celuilalt cine e seful,l-a recunoscut si si-a pierdut tupeul.
Nu e nevoie sa faci ceva,lasa-l in pace,isi va recapata curajul si,oricum,urechea i se va ridica la loc.
Nu uita ca urechile lasate jos si coada intre picioare sunt semne de supunere,de cedare in fata celui mai puternic,in cazul de fata a celuilalt caine.
Cu alte cuvinte,se vor intelege,cel mic l-a acceptat ca sef de haita pe celalalt caine si din moment ce nu este atacat, va fi bine.
Joaca-te cu el sa mai uite si asteapta, va ridica si cealalta ureche.