| Sergiu_Dreghici_1990 a întrebat:

Salut, am un pitbull si nu prea am timp sa ma duc cu el si am gasit o modalitate pentru a isi face antrenamentul, adica sa ii fac o banda de alergat manuala. Ce inseamna manuala adica nu pe curent gen asta http://pitbullclub.ro/banda-alergare-pentru-caini?page=2 . Intrebarea mea este cine poate sa imi dea un video sau explicati + poze pentru a construi banda de alergat.

1 răspuns:
| RedNose a răspuns:

Buna!
Cel mai bine pune intrebarea chiar la topicul respectiv, are cine sa-ti raspunda. Daca imi aduc aminte ori pe acest forum ori pe www.amstaffromania.ro chiar era cineva care explica cum se face, dar nu stau acum sa rasfoiesc forumurile cand e mai usor sa intrebi direct tu.

Daca are sub 1 an jumatate-2 ai grija sa nu-l extenuiezi, lasa-l sa faca cat poate si nu-i da imediat apa, ci la vreo jumatate de ora-o ora fiindca e supra incalzit si poate face complicatii la plamani.

Daca are peste varsta care ti-am spus-o mai sus poti sa-l pui sa traga dupa el cauciuc si alte greutati, da nu grele de se chinuie. Stiu pe un baiat, are o pittbullita de nota 10 ( http://www.youtube.com/watch?v=baEtRsdOMzE ) care ii agata un lant greu si incepea sa se joace cu ea: ii arunca mingea, o punea sa sara etc.