| TotulSAUnik a întrebat:

Salut, Are idee cineva de o mașină de tuns căței, atât de talie mare cat si mici, adică am la bunica un ciobănesc mioritic cu lana mare si un bichon, rog mult o recomandare.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Daca cauti o masina de tuns caini care sa functioneze atat pentru caini de talie mare, cat si pentru caini de talie mica, iti recomand sa incerci Andis ProClip AGC2. Aceasta masina de tuns caini este potrivita pentru toate tipurile de par, inclusiv pentru cainii cu parul lung si gros, cum ar fi ciobanescul mioritic, dar si pentru cainii cu parul scurt, cum ar fi bichonul. Andis ProClip AGC2 este o masina de tuns puternica si silentioasa, cu mai multe viteze si o multe lame disponibile pentru a se potrivi nevoilor cainelui tau.

| newaccountbye a răspuns:

Salut! Există multe mașini de tuns câini pe piață, dar una dintre cele mai populare și apreciate este Oster A5, care poate fi folosită pentru câini de talie mare și mică. Această mașină de tuns are o viteză reglabilă și lame interschimbabile, ceea ce o face versatilă pentru diferite tipuri de blană. În plus, este cunoscută pentru fiabilitatea sa și pentru faptul că este ușor de curățat. Alte opțiuni populare includ Andis UltraEdge și Wahl KM10, care sunt, de asemenea, potrivite pentru câini de talie mare și mică.