| MrDracula a întrebat:

Salut

cine stie o canisa serioasa?

Răspuns Câştigător
| cainirasapura a răspuns:

Canisa Tender Ebony din Suceava creste Terra Nova (Newfoundland). Propietara canisei,, Ionesi Iulia,, este studenta in Bucuresti. http://www.tenderebony.ro (siteul este editat in lb. engleza) se pare ca are pui disponibili in acest moment. tel:0741945868, 0734087542

10 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Chiar daca ar fi serioase au suprapreturi.cumpara de la un crescator ocazional care are pereche din rasa respectiva si vinde puii mult mai convenabil.eu am vazut la canise poze de catei care numai de rasa pura nu erau.pentru cine nu cunoaste rasa merge teapa.

| cainirasapura a răspuns (pentru viotedy):

Canisele afiliate la Asociatia Chinologica Romana vand numai catei cu pedigree.Pedigreeul este singurul act care dovedeste puritatea unui catel.Din pacate peste 90% din anunturile de pe internet provin de la SAMSARI si INMULTITORI care si-au luat denumirea de CANISE pentru a pacalii necunoscatorii.Ex.:de samsari:Premium, Kriss, Primo pet, Ham, Happy Pet etc.(vand corcituri din zeci de rase) Ex. DE inmultitori: Sissi (vinde corcituri de bichon si westie) http://www.cainidevanzarerasapura.aaz.ro/
https://www.facebook.com/Stop.Inmultitori.Comercianti.Caini

| MrDracula explică (pentru cainirasapura):

Multumesc

mai cunosti si alte canise/crescatori de incredere

| viotedy a răspuns (pentru cainirasapura):

Ok,n-am vrut sa supar pe nimeni dar efectiv m-au scarbit anunturile la catei chiar scosi la vanzare de unele canise-de exemplu canisa oradea care cica vinde catei de rasa pura eviscerati pentru hrana reptilelor sau vinde piele de catei de rasa pura.ce parere poate sa-si faca un potential cumparator?

| cainirasapura a răspuns (pentru viotedy):

Cred ca e vorba de canisa de Samba! Sunt un fel de inmultitori care si-au achizitionat cateva exemplare cu pedigree (pentru a putea sa isi faca canisa autorizata).O canisa serioasa nu are mai mult de 3 rase si toti puii nascuti(si puii pentru companie si puii pentru expozitie) obligatoriu trebuie sa aiba pedigree! Eu cred ca merita efortul de a pierde cateva ore la telefon la Asociatiile Chinologice/ internet sa ne documentam temeinic inainte de a cumpara un catel de rasa. Daca nu ar mai exista crescatorii autorizati care sa respecte STANDARDUL unei rase vom asista in timp la distrugerea raselor canine(abateri grave de la aspectul specific rasei).

| cainirasapura a răspuns:

Canisele serioase vand numai pui cu pedigree si cresc maxim 3 rase! Ce rasa te intereseaza? Majoritatea raselor canine sunt foarte bine reprezentate in Romania!

| MrDracula explică (pentru cainirasapura):

As vrea un terra nova

| cainirasapura a răspuns (pentru MrDracula):

Canisa Tender Ebony din Suceava creste Terra Nova (Newfoundland). Propietara canisei,, Ionesi Iulia,, este studenta in Bucuresti. http://www.tenderebony.ro (siteul este editat in lb. engleza) se pare ca are pui disponibili in acest moment. tel:0741945868, 0734087542

| anamariaiancu a răspuns:

Cum adica canisa?

| MrDracula explică (pentru anamariaiancu):

Crescătorie de câini

| MrDracula explică (pentru anamariaiancu):

Loc special amenajat unde se cresc câinii