| dghjhfgk a întrebat:

Salut, de unde pot cumpara drona parrot bebop 2. Va rog sa îmi dați un site din România, sa nu fie gen eBay, Amazon etc.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Oricum e bine să ai telecomanda sincer și nu pe tleefon. E mult mai greu pe telefon. Oricând ți se poate bloca touchscreenul. De aceea a fost și concepută telecomanda să fie sigură.

17 răspunsuri:
| dghjhfgk explică (pentru Anonimuserr):

Acesta este primul model. Eu vreau cealaltă versiune mai noua care se numește parrot bebop 2. Si aceste drone cu telecomanda costa vreo 40 de milioane si fără vreo 25 de milioane. Cele fără telecomanda se controlează de pe telefon

| dghjhfgk explică (pentru Anonimuserr):

Si cine dă aproape o mie de euro pe o jucărie zburătoare?

| dghjhfgk explică (pentru Anonimuserr):

Daca ai un telefon bun nu se blochează

| Anonimuserr a răspuns (pentru dghjhfgk):

Nu nu există versiunea a 2. a Am căutat pe tot internetul nu există în stocurile din România. Poate vor aduce în viitor și verisuen a doua.
Cine are bani și realizează filmări de deaspra și care este chir împătimit și își permite.
Dar există drone și mai ieftine. Nu treuie să rămâi doar la aceasta idee să iei drona asta. Sunt altele poate chair mai bune sau la fel de bune.

| dghjhfgk explică (pentru Anonimuserr):

Pai zi tu o drona mai ieftină ca parrot bebop dar sa filmeze la fel de bine si toate specificațiile sa fie la fel.

| Anonimuserr a răspuns (pentru dghjhfgk):

Oricum e bine să ai telecomanda sincer și nu pe tleefon. E mult mai greu pe telefon. Oricând ți se poate bloca touchscreenul. De aceea a fost și concepută telecomanda să fie sigură.

| dghjhfgk explică (pentru Anonimuserr):

Mai omule eu nu dau 264 de milioane pe o drona laughing

| dghjhfgk explică (pentru Anonimuserr):

Si oricum amândouă dronele sunt mult mai scumpe decât parrot bebop

| Anonimuserr a răspuns (pentru dghjhfgk):

A stai că am greșit revin cu alta.
Mai greșesc și eu și cred că și tu.

| dghjhfgk explică (pentru Anonimuserr):

Da sunt foarte bune mai ales ca una dintre ele este redusă de la 30 de milioane pana la vreo 23 milioane. Dar nici una dintre ele nu are sistem FPV. (Sistemul FPV este sa vezi live ce filmează camera )

| dghjhfgk explică (pentru Anonimuserr):

Si daca cumperi kit FPV te costa de la 10 milioane in sus

| Anonimuserr a răspuns (pentru dghjhfgk):

Da, dar zi dintre cele care ți le-am indicat. Sunt ok? La 25 30 de milioane sunt drone de calitate sincer.
Bine aia la 265 de milioane e o super dronă din toate punctele de vedere și cred că cea mai scumpă dronă radioghidată și cea mai bună din toate timpurile de când au fost create.

| dghjhfgk explică (pentru Anonimuserr):

Da, sunt foarte ok. Adică specificațiile sunt foarte bune fata de alte drone care sunt mai scumpe si au specificațiile mai slabe. Dar pe mine ma interesează dronele care au sistem FPV. Dintre dronele pe care mi le-ai arătat m-ar încaânta drona aceea la 2.998, dar mi se pare cam scumpă si după ea as alege drona Walkera la 2.399. Dar drona aceea la 2.998 are si camera de filmat dar nu are sistem FPV, care in stadiul acesta m-ar costa încă vreo 5 milioane ca sa mai fac FPV ( având camera inclusă ma costa mai puțin cu vreo 5 milioane, adică din 10-5=5). Dar nu dau pe o drona mai mult de 25 de milioane.

| dghjhfgk explică (pentru Anonimuserr):

Daca vrei sa îmi dai adresa de email ca sa vorbim mai multe acolo.

| Novac_Beatrice_1977 a răspuns:

Incepand cu luna aprilie 2016, poti gasi drona Parrot Bebop 2 in magazinele Carrefour.